آباوب

آموزش قراردادن عکس در نوشته های سایت

قراردادن عکس در نوشته های سایت ، یکی از ساده ترین کارهای مربوط به سایت است. البته قبل از اینکه اموزش را بخوانید لازم است قبلا آموزش  آماده سازی و کاهش حجم عکس برای سایت را مطالعه کنید .

همانطور که می بینید ظاهر بخش مدیریت سایت، خیلی به ورد (word) شبیه است و کار با آن بسیار ساده است . حال می خواهم با هم یک عکس  در وسط نوشته اضافه کنیم .

قراردادن عکس در نوشته های سایت
قراردادن عکس در نوشته های سایت

1. با کلیک در جایی که می خواهید عکس اضافه کنید اول جای آن مشخص کنید و با یه inter  فاصله دهید.
2. درگوشه بالا سمت راست روی گزینه ” افزودن پرونده چندرسانه ای “ کلیک کنید . یک صفحه جدید  باز میشود به شکل زیر .

این صفحه با کلیک روی ” اضافه کردن چند رسانه ای ” باز میشه
این صفحه با کلیک روی ” اضافه کردن چند رسانه ای ” باز میشه

3. روی بارگذاری پرونده ها کلیک کنید و عکسی را از قبل برای نوشته آماده کرده اید را انتخاب کنید تا روی سایت بارگذاری شود .مثل تصویر زیر .

بارگذاری تصویر
بارگذاری تصویر

نکته مهم : ممکن است  از قبل عکس در سایت موجود باشد . مثل دو عکسی که می بینید ما قبلا آپلود کرده ایم . در اینصورت لازم به بارگذاری جدید نیست . از همانجا رویش کلیک و انتخابش کنید .

عکس در سایت بازگذاری شد .
عکس در سایت بازگذاری شد .

4. حال کافی است پایین صفحه سمت چپ ، روی گزینه ” گذاشتن در نوشته ” کلیک کنید . ضمنا در همینجا می توانید سایزی که دوست دارید عکس در متن قرار بگیرد و همین طور وسط چین یا راست و چپ قرار گرفتن را انتخاب کنید که من پیشنهاد میکنم همیشه روی فول سایز و اندازه واقعی بقرار دهید.

اضافه کردن عکس به متن
اضافه کردن عکس به متن

5. عکس به متن اضافه شد ولی همینطور که می بینید  وسط نوشته نیست و من می خواهم وسط قرارش بدهم . کافی است روی عکس کلیک کنید تا یک جدول ویرایش  باز شود . حالا به راحتی می توانید جای تصویر در متن را تنظیم کنید .

 

ویرایش عکس برای قرارگرفتن در متن
ویرایش عکس برای قرارگرفتن در متن

تا اینجا موفق شدید عکس را به متن اضاف کنید . فقط یک کار باقیمانده است .
روی عکس کلیک کرده و از جدول بالا مداد را انتخاب کنید . حالا به صفحه ای به شکل زیر می روید. در اینجا می توانید سایز و جای عکس را تغییر دهید . اما کار مهمتر پر کردن آن 2 کادر بالاست که نوشته متن جایگزین و توضیح مختصر .
لازم است یاداوری کنم موتورهای جستجو ، ربات هستند و فعلا با هوش مصنوعی قادر به درک محتوی تصویر نیستند . با پرکردن آن 2 کادر به گوگل می فهمانید عکس مربوط به چیست و چه ارتباطی با متن دارد . همینطور اگر به هر دلیل مثلا کندی سرعت اینترنت کاربر ، عکس ها بطور کامل بارگذاری نشوند آن متن به جای عکس نمایش داده میشود . به این کار ALT  گذاری می گویند .
داخلکادرها می تواند کلمات کلیدی یا عنوان مطلب قرار بگیرد . در همین متن به زیر عکس ها نگاه کنید و توضیحات هر تصویر را ببینید.

ویرایش عکس در متن
ویرایش عکس در متن

تبریک میگویم ! کار تمام شد.
حالا از نو تمرین کنید .

0 تا 100 راه اندازی کسب و کار اینترنتی ، طراحی سایت ، سئو سایت و کسب درآمد

از 9 صبح تا 22 شب ، پاسخگو هستم . ( تماس - تلگرام )

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *